تاريخ انتشار :
19 مهر 1397 ساعت 11:57:27
مصرف آب جز آنچه در پروانه قید شده ممنوع است

 

 

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان کرمان:

مصرف آب جز آنچه در پروانه قید شده ممنوع است

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: هیچ کس حق ندارد آب را جز برای مصرفی که در پروانه آن قید شده است مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "مسعود امیرمیجانی" در دوره آموزشی قضایی ویژه مدیران امور آب و کارشناسان و ماموران ماده 30، که به همت معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بعد از تصویب قانون مدنی و از دهه انتهایی قرن 13 تا 1347 قوانین متعددی به صورت پراکنده، در بحث آب تصویب و بیشتر بر حقوق خصوصی تاکید شده است.

وی ادامه داد: با حفر چاه های عمیق این قوانین نیز متفاوت و حقوق عمومی پیرامون مسائل دولتی مطرح شد، نقطه اوج دخالت دولت در بحث امور آب در سال 61 و قانون توزیع عادلانه آب متبلور شده و پس از آن نیز قانون تکمیلی مصوب شد و به بحث چاه های غیرمجاز فاقد پروانه پایان داد.

امیرمیجانی گفت: متاسفانه قانون تعیین تکلیف همچنان چاه های فاقد پروانه را به رسمیت شناخته و مصداقی برای کمک به متجاوزینی بود که تحت تعقیب قرار نگرفتند.

این مقام قضایی بیان کرد: مامورین ماده 30 می توانند در رابطه با وظایف کاری و گزارش خود تقاضای تعقیب متخلف را نموده و چون گزارش اعتبار دارد مدیریت واحد ها در زمان اعلام شکایت، باید گزارش مامور ماده 30 را مستند اعلام جرم قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه گزارشی که مامور تنظیم می کند باید جامع و کامل باشد تاکید کرد: استفاده از لحن صحیح و حفظ نزاکت بحث دیگری است که باید الزاما مورد توجه مامورین قرار گیرد، به عبارت دیگر باید فرد متخلف را در مقام گزارش ببنیم و نه در مقام قضاوت.

امیرمیجانی سپس با بیان اینکه وجود چاه در منطقه ممنوعه بودن نیز در حکم تاثیرگذار است، گفت: هرآنچه که ممکن است در روند مساله و پرونده تاثیرگذار باشد باید مورد بررسی قرار گیرد، ضمن اینکه آنچه اعتبار دارد بیشتر مشاهدات مامورین مرتبط با انجام وظیفه است.

معاون دادگستری کل استان کرمان افزود: در بُعد خسارت؛ اگر کسی ادعای حقی داشته باشد یعنی حقی که مورد نفی و یا تعرض دیگری قرار گرفته باشد با شرایط خاص می تواند طرح دعوی کند.

امیرمیجانی اظهار داشت: مقوله خسارت به طور کلی گاهی ریشه قراردادی دارد و در جاهایی نیز هیچ قراردادی وجود ندارد و قهرا فرد مسوول و ضامن جبران خسارت واقع می شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس حق ندارد آب را جز برای مصرفی که در پروانه آن قید شده است مورد استفاده قرار دهد، بیان کرد: در ماده 45 قانون توزیع عادلانه آب بیان شده است افرادی که در زمینه مصرف آب سوءاستفاده می کنند باید حکم شلاق و یا 15 روز تا سه ماه حبس متحمل شوند البته در قانون مجازات زیر سه ماه و یک روز منع شده است و تاکید شده از مجازات های جایگزین حبس استفاده گردد.

 

 

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:57:27
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "مسعود امیرمیجانی" در دوره آموزشی قضایی ویژه مدیران امور آب و کارشناسان و ماموران ماده 30، که به همت معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بعد از تصویب قانون مدنی و از دهه انتهایی قرن 13 تا 1347 قوانین متعددی به صورت پراکنده، در بحث آب تصویب و بیشتر بر حقوق خصوصی تاکید شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:46:38
سید مهدی قویدل در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زرند اظهار داشت: با راه اندازی کارگروه تیم ویژه صلح و سازش متشکل از اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری 83جلسه بالغ بر 7میلیارد و 322میلیون ریال به علاوه 461سکه تمام بهار آزادی از شکات تخفیف و اخذ رضایت شده است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 10:27:37
رئیس دادگستری شهرستان زرند از کاهش 11درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت:خوشبختانه طی شش ماه ی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازدواج 18درصد در زرند افزایش داشته است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 09:32:35
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خوشبختانه در سال جاری تعداد اعضای سامانه سجام از 500 نفر به 850 نفر افزایش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:16:36
“یداله موحد” در همایش”عقود بانکی، ماهیت تا عمل” در کرمان اظهار کرد: یکی از قوانین بالادستی نظام پولی و بانکی کشور قانون عملیات بانکی بدون ربا مربوط به سال ۶۲ است که ۲۷ ماده و ۴ تبصره دارد و در سال ۶۲ به طور آزمایشی تصویب و قانون موقتی بود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:11:31
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در حاشیه همایش ملی عقود بانکی از ماهیت تا عمل که در محل سالن همایش های هتل پارس برگزار گردید،اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد هماهنگی وتعامل بین دستگاه قضائی و بخش خصوصی در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه دستگاه قضائی است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:55:03
یدالله موحد در دومین گردهمایی سران طوایف مناطق جنوبی و شرقی استان که در سالن سینمای شوباد کهنوج برگزار گردید،اظهار داشت:این گردهمایی با هدف تقویت و توسعه امنیت پایدار در مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان برگزار شده است وامیداوریم منجر به پیشرفت ،توسعه،عمران و آبادانی جنوب استان شود
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:53:10
سهراب سالاری گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار داشت:مجموعه معتمدین و سران طوایف، افرادی شاخص، مومن و خیرخواه هستند که هم به عنوان زبان مردم و هم به عنوان بازوی قوی و پشتیبان محکم برای حاکمیت در حل و فصل دعاوی نقش مهمی ایفا می کنند
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:51:21
محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در دومین گردهمایی علما و سران طوایف گفت : طرح گردهمایی علما و سران طوایف با استفاده از ظرفیت های مردمی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا شد
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:39:02
افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حاشیه گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار کرد: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و یکی از ارکان مهم میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار باشد آموزش و پرورش است و به نظر می‌رسد می‌توان با استفاده از پتانسیلی که در آموزش و پرورش وجود دارد این میثاق‌نامه را بهتر اجرا کرد و ارزش‌های مطرح شده را از سنین کودکی در افراد درونی کرد
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012