تاريخ انتشار :
19 مهر 1397 ساعت 09:32:35
افزایش اعضای سامانه سجام به 850 نفر

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان:

افزایش اعضای سامانه سجام به 850 نفر

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "محمدباقر اسلامی" در دومین کارگاه آموزشی سامانه سجام در سال 97، اظهار داشت: ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم با استمداد از آحادِ مردمِ ایران، مشتاقانه می کوشد تا با استفاده از ابزارهای علمی، فرهنگی، رسانه ای و شیوه های نوین ارتباطی از طریق ابزارهای فناوری اطلاعات و فضای مجازی حسِ مسئولیتِ اجتماعی مردم را تقویت و مطالبه گری ایشان را در راستای پیشگیری از وقوع جرم به سمتِ نهادها، سازمان ها، موسسات ذیربط هدایت کند.

وی با اشاره به عوامل موثر بر احساس مسئولیت اجتماعی گفت: مطالبه مردمی از دستگاهای عمومی و خصوصی و نظارت بر عملکرد مسئولان و سازمان های ذیربط، جلب اعتماد مردم بوسیله شفافیت عملکرد و دخالت دادن مردم، کاهش تصدی گری دولت، برداشتن محدویت ها و واگذاری امور به مردم و برنامه ریزی برای بهره گیری از ظرفیتِ عظیم و پتانسیل بالقوۀ مردم در تمام امور از جمله این عوامل است.

وی ادامه داد: همچنین تلاش برای ایجاد همدلی و هم افزایی و همنوایی در سطح ملی، ایفای نقش در تولید علم با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان برای همه مردم، عدم همکاری با توطئه های علمی و فرهنگی دشمنان و رصدِ تبلیغات هدفمند دشمن و گسترش مشارکت مردم در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... کشور از دیگر عوامل موثر بر احساس مسئولیت اجتماعی محسوب می شوند.

اسلامی با بیان اهداف ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، گفت: تأسیس بزرگترین تشکل مردمی (شبکه اجتماعی) قوه قضائیه با قابلیت نقش‌آفرینی برای آحادِ و اقشارِ جامعه در عرصه‌ها ی مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی در راستای پیشگیری از وقوع جرم، جلب مشارکت عامۀ مردم و انسجام بخشیدن به تلاش های مردمی و نهادهای مدنی کشور، برای اصلاح جامعه و تعمیق امنیت و تضمین سلامت اخلاقی، اجتماعی در مقیاس جغرافیای انسانی کشور، با مسئول ساختن غیرمستقیم مردم در تأمین و پایداری امنیت از اهداف این ستاد به شمار می روند.

وی سپس به اصول و سیاست های کلی پیشگیری مردمی نیز اشاره و تصریح کرد: هر الگوی پیشگیری ضرورتاً باید مبتنی بر اصول، ارزش‌ها و منطبق بر بوم‌ شناسی اجتماعی و فرهنگی جامعه بوده و زمینه ساز نقش آفرینی برای تمام آحادِ مردم باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان افزود: پیشگیری مردمی الزاما یک موضوع اجتماعی است و در تمامی مراحل علاوه بر مسئولیت آفرینی، واجدِ دوشاخصه اصلی مشارکت و تعامل می باشد.

اسلامی تاکید کرد: یافتن راهکارهای مقابله با جرایم، آسیب‌ها و معضلات جدید اجتماعی با بهره گیری از فناوری های نوین ارتباطی روز بوسیله هسته ها و همچنین پیش بینی حوادث آینده و رصد رویدادهایی که منتهی به وقوع جرم خواهد شد هم از جمله سیاست های کلی پیشگیری مردمی محسوب می شوند.

وی یادآور شد: پیشگیری امری فرابخشی است و همه قوای سه‌ گانه کشور، دستگاه‌ها، نهادها و بخش‌ها در آن مشارکت دارند، اما براساس قانون، مدیریت و راهبری موضوع پیشگیری از وقوع جرم برعهده دستگاه قضایی کشور است.

اسلامی در بخش دیگری ضمن معرفی سایت سامانه جامع اطلاعات مردمی(سجام) به آدرسWWW.SAJAM.ADLIRAN.IR  اظهار داشت: خوشبختانه تعداد اعضای سامانه سجام از 500 نفر به 850 نفر افزایش یافته است و دیگر متقاضیان دیده بان پیشگیری می توانند اطلاعات خود را در چند بخش شامل اطلاعات سجلی، آدرس و تلفن ها، اطلاعات شغلی، اطلاعات تحصیلی و سایر فعالیت ها را در سایت فوق ثبت نمایند.

وی در ادامه به سطح دسترسی کاربران نیز اشاره و بیان کرد: به منظور راهبری با کیفیت و دقیق سامانه، برای تمامی کاربران (استانی و مرکز) سطح دسترسی مختلف براساس مسئولیت اعلام شده، تعریف خواهد شد.

اسلامی خاطرنشان کرد: نوع سطح دسترسی ها براساس نمایشی یا اقدامی خواهد بود به طور مثال برخی کاربران قادر به اعمال تغییرات در اطلاعات خواهند بود و برخی فقط امکان رویت و مشاهده اطلاعات را دارند.

لازم به ذکر است: پست الکترونیک سامانه سجام به آدرس SETADMARDOMI@CHMAIL.IR و SETADMARDOMI@IRAN.IR در اختیار متقاضیان قرار دارد.

آخرين مطالب
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:57:27
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، "مسعود امیرمیجانی" در دوره آموزشی قضایی ویژه مدیران امور آب و کارشناسان و ماموران ماده 30، که به همت معاونت اجتماعی و پیشگری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: بعد از تصویب قانون مدنی و از دهه انتهایی قرن 13 تا 1347 قوانین متعددی به صورت پراکنده، در بحث آب تصویب و بیشتر بر حقوق خصوصی تاکید شده است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 11:46:38
سید مهدی قویدل در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زرند اظهار داشت: با راه اندازی کارگروه تیم ویژه صلح و سازش متشکل از اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری 83جلسه بالغ بر 7میلیارد و 322میلیون ریال به علاوه 461سکه تمام بهار آزادی از شکات تخفیف و اخذ رضایت شده است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 10:27:37
رئیس دادگستری شهرستان زرند از کاهش 11درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت:خوشبختانه طی شش ماه ی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازدواج 18درصد در زرند افزایش داشته است
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/19 ساعت 09:32:35
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خوشبختانه در سال جاری تعداد اعضای سامانه سجام از 500 نفر به 850 نفر افزایش یافته است.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:16:36
“یداله موحد” در همایش”عقود بانکی، ماهیت تا عمل” در کرمان اظهار کرد: یکی از قوانین بالادستی نظام پولی و بانکی کشور قانون عملیات بانکی بدون ربا مربوط به سال ۶۲ است که ۲۷ ماده و ۴ تبصره دارد و در سال ۶۲ به طور آزمایشی تصویب و قانون موقتی بود.
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/08 ساعت 08:11:31
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در حاشیه همایش ملی عقود بانکی از ماهیت تا عمل که در محل سالن همایش های هتل پارس برگزار گردید،اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش ایجاد هماهنگی وتعامل بین دستگاه قضائی و بخش خصوصی در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه دستگاه قضائی است .
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:55:03
یدالله موحد در دومین گردهمایی سران طوایف مناطق جنوبی و شرقی استان که در سالن سینمای شوباد کهنوج برگزار گردید،اظهار داشت:این گردهمایی با هدف تقویت و توسعه امنیت پایدار در مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان برگزار شده است وامیداوریم منجر به پیشرفت ،توسعه،عمران و آبادانی جنوب استان شود
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:53:10
سهراب سالاری گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار داشت:مجموعه معتمدین و سران طوایف، افرادی شاخص، مومن و خیرخواه هستند که هم به عنوان زبان مردم و هم به عنوان بازوی قوی و پشتیبان محکم برای حاکمیت در حل و فصل دعاوی نقش مهمی ایفا می کنند
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:51:21
محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در دومین گردهمایی علما و سران طوایف گفت : طرح گردهمایی علما و سران طوایف با استفاده از ظرفیت های مردمی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا شد
تاريخ ارسال خبر : 1397/07/01 ساعت 13:39:02
افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حاشیه گردهمایی علما وسران طوایف در کهنوج اظهار کرد: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و یکی از ارکان مهم میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار باشد آموزش و پرورش است و به نظر می‌رسد می‌توان با استفاده از پتانسیلی که در آموزش و پرورش وجود دارد این میثاق‌نامه را بهتر اجرا کرد و ارزش‌های مطرح شده را از سنین کودکی در افراد درونی کرد
تاريخ ارسال خبر : 1397/06/07 ساعت 11:56:02
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: توسط سران طوایف بیش از 160 قبضه اسلحه در مناطق جنوبی استان به دادگستری تحویل شده است.
شرکت هوش برتر
تمامي حقوق براي معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان محفوظ مي باشد.
Copyright(C) 2012